Close

NĚCO O MĚ A O TOM JAK PRACUJI

Zastávám názor, že interiéry by neměly být jen pěkné napohled, ale stejně tak i být praktické, aby nám dobře sloužily v každodenním životě. A rozhodně nemusí být krásný a funkční interiér zároveň i drahý.

Ale i právě proto, je výhoda k zařizování interiéru přizvat interiérového designéra. Pomohu Vám pojmout celý interiér komplexně tak, aby nejen byl designově celý propojený, ale také byl podle Vašich představ, potřeb a finančních možností. Tak se vyhnete postupnému náhodnému zařizování, které může vést k nejednotnému stylu či zbytečným nákladům 🙂

 

Výhodu vidím v naší nábytkářské společnosti PKN nábytek, s.r.o., kde máme dlouholeté zkušenosti s výrobou interiérového vybavení a používanými materiály. Jsem tak schopna Vám interiér nejen vymyslet, ale zařídit i výrobu a realizaci nábytku.

 

JAK PROBÍHÁ SPOLUPRÁCE

 

Pro vaši představu zde uvádím, jak probíhá spolupráce – její jednotlivé kroky. Vše samozřejmě záleží na vzájemné komunikaci,

a způsobu, jakým Vám bude vyhovovat spolupracovat:

 

1. První schůzka je nezávazná a zdarma. Slouží ke sdělení Vašich požadavků a potřeb na prostor a jeho zařízení. Také si udělám základní analýzu domu/bytu/místnosti. Je dobré, když si na první schůzku připravíte nějaké podklady – např. obrázky interiérů, které se Vám líbí. Schůzka probíhá v neutrální rovině. Poté Vám do 48 hodin zašlu cenový návrh na předpokládané služby.

 

2. Pokud akceptujete cenu, sejdeme se na druhé schůzce. Doplníme případné detaily z minula a především si já zaměřím kompletně místnost. Po této schůzce vyžaduji zaplacení zálohy na mé služby (zpravidla 70%) a uzavřeme smlouvu o dílo.

 

3. Na třetí schůzce (může být osobně, nebo zašlu na mail, dle Vašich preferencí) Vám dávám první návrhy – mood board – nastínění budoucí atmosféry, či stylu a řešení.

 

4. Další fáze probíhají s i bez schůzek – např. přes e-mail, whatsup – posílám Vám dílčí návrhy a nápady na dispoziční řešení a materiály. Určitě se potkáme nad vzorkovnicí materiálů, jsou možné společné návštěvy showroomů, apod.

 

5. Ve finále Vám předám hotové návrhy, celý koncept a může dojít ještě k dílčím úpravám návrhu. Před konečným předáním projektu a dokumentace musíte doplatit zbytek ceny za návrh. Součástí konečného předání projektu je dispoziční řešení, materiály, nárysy, půdorys, doporučení, kde nakoupit položky a vizualizace, podklady pro výrobu u truhláře.

 

Pokud je součástí zakázky i realizace projektu, uzavírá se na ní zvlášť smlouva, ve které jsou specifikovány všechny požadované služby a cena za realizaci.

 

 

Zde je ještě pár informací, které považuji za důležité uvést ke své práci předem:

 

Neočekávejte, že Vám projekt odevzdám za 14 dní. Předně, pokud má být návrh kvalitní a zcela kompletní, není to reálné a má práce vyžaduje určitý čas.

Ne vždy předkládám několik návrhů, ze kterých můžete vybírat. Většinou to vypadá tak, že předložím návrh, o kterém jsem sama přesvědčena, že je nejlepší s ohledem na Vaše požadavky, funkčnost a estetičnost prostoru (pokud sama uznám za vhodné, mohu předložit variant více). Odevzdávám z každé místnosti 3 fotovizualizace.

Nenavrhuji to, co se mi samotné nelíbí nebo neodpovídá mému přesvědčení, co se funkčnosti týče. Interiér navrhuji tak, abych se v něm i já sama cítila dobře a chtěla v něm bydlet. Pokud můj styl nesedí s představou klienta hned na začátku, je lepší se další spoluprací nezabývat. Ušetří to tak oběma stranám mnoho času a komplikací.

 

Nepřekresluji slepě Vaše představy. Samozřejmě vycházím z Vašich požadavků, je pro mě prioritou Vaše spokojenost. Pokud ale máte jasnou představu do posledního detailu, nejsou mé služby potřeba. Stejně tak pokud jsem já přesvědčena o nefunkčnosti či nepraktičnosti Vašeho požadavku, nepodepíšu se pod takový návrh. Základem je vzájemný dialog, ze kterého by měl vyjít výsledek, se kterým budou spokojeny obě strany.

 

Pokud chcete solitérní kus nábytku, přesně podle Vašich představ, jsou mé služby zbytečné. S tímto Vám poradí šikovný truhlář, ráda doporučím.

 

Co se týče elektrospotřebičů do kuchyně, nevybírám přesný typ. Je dle mého soudu na každém klientovi, aby si vybral spotřebič, který bude odpovídat přesně jeho požadavkům versus cena. Já ve svém návrhu doporučím vizuální vzhled, zda zabudovaný či přiznaný, barva, rozměr atd. Ráda však poradím jak vybírat a na co si u nich dát pozor.